Sadzonki jodły kaukaskiej

Jodła kaukaska posiada wiele odmian, które różnią się między sobą. Wbrew pozorom, różnice bywają znaczne i dobrze widoczne. Część odmian ma długie i płaskie igły, inne nieco krótsze. Różnią się także terminem rozpoczynania wiosennej wegetacji, a także tempem wzrostu. Niektóre odmiany są bardziej polecane na tereny nadmorskie, gdzie zimy i wiosny są łagodniejsze, inne zaś do Polski centralnej i na tereny podgórskie. Niemniej jednak wszystkie odmiany jodły posiadają pewne cechy wspólne.

Jodła kaukaska (Abies nordmanniana)

Na początku drzewko ma stożkowy, symetryczny pokrój by po pewnym czasie przybrać formę bardziej kolumnową. Ciemnozielone, połyskliwe, nie kłujące igły są sztywne i dość krótkie. Jedna z charakterystycznych cech jodły jest lekko cytrusowy zapach wydobywający się z roztartych igieł. Z uwagi na swój pokrój idealnie nadaje się jako drzewko bożonarodzeniowe.

Posiadamy następujące odmiany Jodły kaukaskiej (Abies nordmanniana):

Na początku młode drzewka mają stożkowy, symetryczny pokrój by po pewnym czasie przybrać formę bardziej kolumnową. Ciemnozielone, połyskliwe, niekłujące igły są sztywne i dość krótkie. Jedna z charakterystycznych cech wszystkich  jest lekko cytrusowy zapach wydobywający się z roztartych igieł.  Z uwagi na swój pokrój  wszystkie odmiany idealnie nadaje się jako drzewka bożonarodzeniowe.

Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzaniu szkółki umożliwi Państwu zakup sadzonek tylko najwyższej jakości. Nasi pracownicy służą pomocą w wyborze odmian spełniających oczekiwania najbardziej wybrednych klientów.