Sadzonki jodły

nasze sadzonki

Produkujemy różne odmiany jodeł. Główną gałąź naszej produkcji stanowi jodła kaukaska Abies nordmanniana. Nasiona które wysiewamy, pozyskiwane są z dziko rosnących jodeł na Kaukazie. Uważane są za jedne z najlepszych genetycznie i najbardziej odpornych na wszelkie choroby i niekorzystne warunki siedliskowe. Przy odpowiedniej uprawie z sadzonek z jodły kaukaskiej wyrastają wspaniałe drzewka, które często goszczą w domach jako choinki bożonarodzeniowe. Nasze sadzonki są idealnym materiałem do dalszej produkcji choinek.

Jodła kalifornijska (Abies concolor)

Drzewko o regularnym, stożkowym pokroju rocznie przyrasta o 25 cm. Bardzo długie igły są koloru szarego lub srebrzysto-zielonego. Przeznaczone do różnych nasadzeń. 

Jodła koreańska (Abies koreana)

Wolno rosnące drzewo iglaste, które na ośmioletnich okazach ukazują się niezwykłe, niebiesko-fioletowe szyszki. Płaskie igły są koloru jasnozielonego u góry i kredowobiałe pod spodem. Jodła koreańska może być piękną ozdobą naszych ogrodów.

Jodła górska (Abies lasiocarpa)

Wolno rosnący gatunek jodły o srebrzystym wybarwieniu igieł. Pionowo sterczące szyszki na gałązkach wyglądają bardzo dekoracyjnie. Idealne do każdego rodzaju ogrodu.

Jodła Frasera (Abies fraseri)

Zgrabne, wytrzymałe drzewo dorastające 20-25 m wysokości o stożkowatej, wąskiej sylwetce.
Tępo zakończone igły długości 2 cm, z wierzchu ciemnozielone, od spodu z szerokimi, srebrzystoszarymi paskami. Wyrastają rzędami po obu stronach pędu, wyginają się w różnych kierunkach. Pąki zimowe mają charakterystyczne czekoladowobrązowe zabarwienie i są pokryte grubą warstwą żywicy.

Jodła szlachetna (Abies procera)

Zimozielone, żywiczne drzewa z koronami stożkowatymi lub walcowatymi. Drzewo osiągające wysokość do 80 m. Igły zwykle 20-35 mm długości, tępo zakończone, osadzone gęsto, spiralnie, wygięte mocno do góry. Koloru od zielonoszarego do ciemnozielonego, posiadające z obu stron jasny, woskowy pasek.