Sadzonki świerki

Sadzonki

Wśród oferowanych przez nas gatunków znajduje się m.in. świerk serbski.  Jest jednym z najszybciej rosnących świerków, osiąga różny przyrost około 1m. Odpowiednio formowane drzewa idealnie nadają się na choinki bożonarodzeniowe. Mogą być także sadzone jako ozdoba dużych ogrodów i parków.

Kolejnym gatunkiem uprawianym w naszej szkółce jest świerk kłujący jest ,który jest drzewem o gęstej, regularnej i stożkowej koronie. Ze względu na swoje kłujące, sztywne, grube igły o srebrzystym zabarwieniu często jest nazywany świerkiem srebrnym. Jest podstawowym gatunkiem do zakładania plantacji choinek bożonarodzeniowych. Jest dość łatwy w uprawie i pielęgnacji, dobrze rośnie na słabszych glebach.

Kolejnym świerkiem polecanym do uprawy jako drzewka świąteczne jest świerk pospolity. Charakteryzuje się szybkim wzrostem, dużą tolerancją na cięcie, a przede wszystkim mocno pachnącymi igłami. Jest chętnie kupowany w okresie Świąt Bożego narodzenia, gdyż wyglądem najbardziej przypomina drzewa rosnące w naturze.

 

W naszej ofercie znajduje się także świerk sitkajski – polecany na żywopłoty i naturalne ogrodzenia. Jego mocno kłujące stanowią barierę przed dzikimi zwierzętami, a także chronią od wiatrów. Gatunek ten ma bardzo niewielkie wymagania glebowe i cechuje go szybki wzrost.
Sadzonki wszystkich gatunków świerków produkowane w naszej szkółce cechują się najwyższą jakością. Zakupiony u nas materiał szkółkarski to gwarancja zdrowotności oraz zakupów z pewnego źródła.

Świerk serbski (Picea omorica)

Pochodzi z rodziny drzew sosnowatych o smukłym dość wąskim pokroju. Spłaszczone igły świerka serbskiego od spodu są srebrzyste, a z wierzchu zielone. Popularne drzewo o wszechstronnym zastosowaniu. Ma roczne przyrosty od 35-100 cm.

Świerk kłujący (Picea pungens)

Świerk srebrny jest gatunkiem drzewa o gęstej, regularnej i stożkowej koronie. Kłujące, sztywne, grube igły o srebrzystym zabarwieniu nadaje drzewu piękny wygląd.

Świerk zwykły (Picea abies)

Drzewo szybkorosnące o stożkowym pokroju i ciemno zielonych igłach. Roślina świetnie znosi przycinanie.

Świerk sitkajski (Picea sitchens)

Najszybciej rosnący gatunek świerka. Spłaszczone bardzo wąskie, kłujące igły od góry zielone, a od dołu niebiesko białe. Doskonale nadający się na wiatrołapy.